• Weer

    Het is moeilijk om weer een onderwerp te vinden voor de VP column. Ik grijp graag terug op de actualiteit, maar ik heb geleerd dat dit soort onderwerpen niet zo populair zijn op VP. Een goed gelezen column gaat bij voorkeur over persoonlijk geluk, of nog beter, over persoonlijk leed. Ik heb dat helaas even niet in de aanbieding.


    Over Dominique Strauss-Kahn hoef ik geen column te schrijven. Ik heb al een topic over hem geopend op VP en tot nu toe zijn er geen reacties. Het verbaast me wel dat VP vrouwen dit geen interessant onderwerp vinden; de grote baas van het IMF wordt door de VS in de beruchte Rikers Island-gevangenis in New York gesmeten op verdenking van ongewenste intimiteiten. Het gaat niet alleen over het foute gedrag van een man met macht, maar ook over het cultuurverschil tussen de VS en Europa. De VS houdt geen rekening met zijn hoge functie, in Frankrijk hebben ze dat blijkbaar al jaren wel gedaan. Maar niet interessant dus.

    Dat Ratko Mladic is opgepakt is waarschijnlijk ook geen onderwerp voor een column, ondanks het feit dat hij in 1995 in Srebrenica opdracht heeft gegeven om 8000 mannen en jongens te vermoorden. Op mijn netvlies staat nog altijd het beeld van die jongen met zijn konijn in zijn armen. Ik kan me de discussie thuis voorstellen. ‘We moeten weg jongen. Maar mam, mijn konijn dan? Zonder mijn konijn ga ik niet weg! Oké, oké, pak dat konijn dan maar’. Zouden de mannen van Mladic dat konijn ook doodgeschoten hebben? En hoe is het met zijn moeder, nu 16 jaar later? Ze had een zoon van 30 kunnen hebben en volgens mij denkt ze daar nog elke dag aan.

    De EHEC bacterie dan? De Duitse autoriteiten spreken van een epidemie. Er zijn pakweg 20 doden te betreuren en ruim 1000 zieken op een bevolking van 82 miljoen. Iedereen die kan rekenen begrijpt dat hier hooguit sprake is van een incident. Een ernstig incident, dat wel, maar laten we vooral niet vergeten dat er jaarlijkse diverse mensen sterven of ziek worden, ook in Nederland, aan een Salmonella of Listeria besmetting, opgelopen door rauw kippenvlees of rauwe eieren. Dat is al jaren zo. Wie niet ziek wil worden dient zijn vlees goed te garen, zijn groenten goed te wassen en het vaatdoekje, dat bij bijna ieder Nederlands gezin op het aanrecht ligt, iedere dag in de was te doen. Iedere dag? Ja, iedere dag. De bacteriebom in ieder gezin is niet de wc, niet de hond en niet de tuinlaarzen, maar het vieze doekje dat soms een hele week gebruikt wordt om bacteriën over een zo groot mogelijk oppervlakte te verspreiden.

    Nee, ik kom er deze keer niet uit welk onderwerp ik moet nemen voor een column. Gelukkig kun je in Nederland altijd nog over het weer praten. Heerlijk weer, hè dames? Het lijkt wel zomer. Verhip, nou gaat het net regenen! Dat heb ik weer.
  • Advertentie

  • Nieuwste topics

    postbot

    Agressieveling onwel na aanhouding

    Starter: postbot

    (Novum) - Een 40-jarige verdachte van vernieling en mishandeling is woensdag onwel geworden toen agenten hem in de cel wilde zetten. Hij is met spoed

    Laatste reactie door: postbot 17-05-12, 13:50 Ga naar het laatste bericht
    postbot

    Bejaarde Friezin komt om bij woningbrand

    Starter: postbot

    (Novum) - Een 80-jarige vrouw uit het Friese Oudwoude is donderdagochtend om het leven gekomen bij een brand in haar woning. Een voorbijganger zag kort

    Laatste reactie door: postbot 17-05-12, 13:20 Ga naar het laatste bericht
    postbot

    Marco Borsato weer thuis na 'heftige' reis

    Starter: postbot

    (Novum) - Marco Borsato is weer veilig thuis. De zanger bezocht de afgelopen dagen verschillende vluchtelingenkampen in Libanon. "Een rugzak vol

    Laatste reactie door: postbot 17-05-12, 12:30 Ga naar het laatste bericht